[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 30 Lip 2014, 19:10

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: zawiadomienie art.10 kpa
PostWysłany: 05 Kwi 2013, 13:21 

Szanowni koleżanki i koledzy.
Nurtuje mnie sprawa zawiadomień o wszczęciu postępowania i chciałabym spytać jak u Was wygląda sprawa.
Otóż czy przy transkrypcji aktu urodzenia dziecka, jeśli wniosek podpisują obydwoje rodzice wysyłacie do nich zawiadomienie o wszczęciu postępowania?
To samo pytanie dotyczy transkrypcji aktu małżeństwa jeżeli wniosek podpisują obydwoje małżonkowie?
Jak u was wygląda przykładowo metryczka transkrypcji aktu urodzenia?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc i odpowiedź.

Offline Profil  

Temat postu: Re: zawiadomienie art.10 kpa
PostWysłany: 05 Kwi 2013, 13:31 

Koniecznie wszystkie strony postępowania muszą podpisać zawiadomienie oraz otrzymać decyzję.

Offline Profil  

PostWysłany: 09 Kwi 2013, 11:39 

Wymaga to dłuższej procedury.
Czytałam na forum że niektórzy kierownicy biorą oświadczenia i chciałam spytać jaką treść ma takie oświadczenie i w jak wtedy wygląda metryczka?
Proszę o podpowiedź.

Offline Profil  

PostWysłany: 10 Kwi 2013, 09:00 

Witam
Uważam, że jeżeli wniosek o transkrypcję aktu urodzenia dziecka podpisują rodzice lub o transkrypcję aktu małżeństwa oboje małżonkowie to nie należy wysyłać im zawiadomień o wszczęciu postępowania. Reguluje to art. 61 § 4 Kpa, który mówi
"O wszczęciu postępowania z urzędu lub na żądanie jednej ze stron należy zawiadomić
wszystkie osoby będące stronami w sprawie". Skoro więc z żądaniem występują wszystkie strony w sprawie to zawiadomienie o wszczęciu postępowania jest zbędne. Owszem decyzję należy doręczyć stronom, które podpisały wniosek. Zawiadomienie o wszczęciu postepowania ma na celu powiadomienie stron uczestniczących w postępowaniu o podjęciu przez urząd czynności, a skoro strona sama wystąpiła o dokonanie tej czynności tzn., że o tym wie.

Offline Profil  

PostWysłany: 10 Kwi 2013, 20:48 

Rozumiem tok myślenia Alicji ale wiem że kierownicy wysyłają zawiadomienia, stąd się wzięły moje wątpliwości.Zachęcam innych kierowników do wypowiedzenia się w tej sprawie...

Offline Profil  

PostWysłany: 11 Kwi 2013, 08:38 
Awatar użytkownika

Ja daję zawiadomienie wszystkim stronom, nawet jeśli te strony podpisały podanie. Robię to dlatego, że w zawiadomieniu od razu mam napisane pouczenie o treści artykułów: 73 paragraf 1, 10 paragraf 1, 40 paragraf 4, 41 paragraf 1 i 2 kodeksu postępowania administracyjnego.

W takim razie mam pytanko, jeśli ktoś nie daje zawiadomienia o wszczęciu postępowania (oczywiście mowa o tych, którzy wydają decyzje) to gdzie ma potwierdzenie, że strony zostały pouczone o treści tych artykułów? Dajecie osobne pouczenia?

Offline Profil  

PostWysłany: 11 Kwi 2013, 09:10 

Ponownie witam
Obecnie nie wydajemy decyzji ale kiedy wydawaliśmy zawiadamialiśmy odrębnym pismem.

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość