[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 29 Lis 2014, 04:07

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: akt urodzenia
PostWysłany: 18 Cze 2013, 12:11 

Mam transkrypowany akt urodzenia dziecka z Włoch.Dziecko ma wpisane nazwisko ojca zgodnie z aktem włoskim, ale brak w tym akcie danych ojca - jest tylko imię ojca. Co z tym zrobić? Czy powinnam uzupełnić? ale na podstawie czego: czy zupełnego aktu urodzenia dziecka, czy też zupełnego aktu urodzenia ojca dziecka? Jeśli wystąpię z urzędu o te akty to powinnam to wysłać przez ambasadę czy też bespośrednio do właściwego USC we Włoszech?
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Offline Profil  

Temat postu: Re: akt urodzenia
PostWysłany: 18 Cze 2013, 19:25 
Awatar użytkownika

Pismo o dostarczenie wszelkich dokumentów, które kierownik usc uzna za konieczne kieruje się do adresata pisma a nie do obcego urzędu stanu cywilnego, bo jeżeli trzeba będzie za nie zapłacić to czy gmina ma na ten cel fundusze?.
Ja bym zwróciła wszystkie dokumenty do adresata z wyjaśnieniem, że należy je skompletować prawidłowo to znaczy dołączyć dokument, z którego będzie wynikało skąd nazwisko dziecka i w jaki sposób zostało ustalone ojcostwo i jakiego mężczyzny.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 19 Cze 2013, 09:33 

Dziękuję uprzejmie za wypowiedź!

Offline Profil  

PostWysłany: 05 Lip 2013, 10:08 

Witam.
Otrzymałam dokumenty do transkrypcji urodzeń dzieci, z konsulatu. Rodzice dzieci, w chwili ich urodzenia byli małżeństwem (wynika to z aktów urodzenia), natomiast do uzupełnienia aktów przysłali mi odpisy swoich aktów urodzenia z adnotacją, że akt małżeństwa jest umiejscawiany w usc Warszawa Śródmieście, powinnam zwrócić się do konsulatu o przysłanie aktu małżeństwa rodziców? a decyzję o transkrypcji sporządzić?, natomiast z uzupełnieniem poczekać na odpis aktu małżeństwa rodziców?

Offline Profil  

PostWysłany: 05 Lip 2013, 15:58 
Awatar użytkownika

Do uzupełnienia aktów urodzenia dzieci o dane rodziców można przyjąć albo odpis aktu małżeństwa rodziców albo odpisy ich aktów urodzeń. Nie ustalamy bowiem pochodzenia dzieci z małżeństwa, bo jak sama Pani pisze, ten fakt jest udowodniony. Transkrybujemy akt, uzupelniamy i odsylamy.
Krystyna

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości