[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 16 Gru 2017, 09:13

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uzasadnienie zmiany nazwiska
PostWysłany: 01 Cze 2017, 09:38 

Witam
Prosze o porade. Chcialabym zmienic nazwisko, ktore sprawia mi wiele klopotow przez to ze ludzie nie potrafia go ani poprawnie zapisac ani wypowiedziec. Kazda rejestracja telefoniczna, kazde moje przedstawianie sie stalo sie dla mnie uciazliwe bo kazdemu musze doslownie literowac poniewaz moje nazwisko zawiera litery "u" i "ż" i tak naprawde kazdy slyszac je, pisze jak chce. Ciagle przekrecanie mojego nazwiska sprawilo ze kazde moje przedstawienie sie stalo sie dla mnie upokarzajace i wstydliwe co stanowi dyskonfort psychiczny. Czy w takiej sytuacji pracownik USC rozpatrzylby moj wniosek o zmiane nazwiska pozytywnie?

Offline Profil  

Temat postu: Re: Uzasadnienie zmiany nazwiska
PostWysłany: 02 Cze 2017, 06:45 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Trudno na to pytanie odpowiedzieć, skoro Pani nie podała na jakie nazwisko pragnie Pani zmienić swe dotychczasowe nazwisko. Każdy obywatel polski ma prawo zmienić swe nazwisko na dowolnie wybrane nazwisko. Tylko to nowe nazwisko musi pełnić funkcję nazwiska, czyli nie może być to nazwa rzeczy np. Ławka czy nazwa kontynentu - Azja czy Europa.
To, co Pani napisała, to dobre uzasadnienie do wniosku o zmianę nazwiska, bo uzasadnienia o zmianę nazwiska, wniosek też wymaga. Proszę złożyć wniosek do dowolnie wybranego kierownika usc w kraju, bo każdy kierownik usc podejmuje decyzję indywidualnie.
Krystyna

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość